Poznejte svůj nový byt,
ve svém novém domě

Dům je vystaven v poklidné části obce Benešov u Boskovic, umístění stavby zaručuje příznivý dosah objektů místní infrastruktury, která je v místě na velmi dobré úrovni v rozsahu: pekárna s prodejnou potravin, samoobsluha COOP, restaurace, pošta, ordinace praktického a dětského lékaře, zubní ordinace, lékárna, autobusová zastávka (do nejbližšího města – Boskovic, je to z Benešova 13 km, do okresního města Blanska 30 km), kulturní dům, sportovní areál, kostel Povýšení Svatého Kříže, kaple Panny Marie Bolestné (v místní části Pavlov).

K procházkám bude vyhledáván určitě i nedaleký les, jehož blízkou dominantou je nejvyšší bod Drahanské vrchoviny – kopec Skalky (735 m.n.m.), na kterém byla v r. 1996 vybudována monumentální stavba meteorologického radaru. Více se o obci Benešov u Boskovic dozvíte zde.

Navržené řešení stavby komunitního domu obsahuje celkem 18 bytových jednotek, které jsou rozmístěny ve dvou podlažích. Výměra jednotlivých bytů, které obsahují samostatné sociální zařízení je v průměru cca 30 m2 a jsou řešeny jako upravitelné (ve smyslu případně snadného přechodu na dočasně bezbariérový byt). Součástí každého bytu je sociální zařízení, součástí objektu je samozřejmě výtah. V přízemí nájemníkům slouží společenská místnost, objekt je obklopen zelení, současní nájemníci si už poblíž budovy zřdili ohniště, ve výstavbě je v současnosti přístřešek pro kuřáky, který naváže na hlavní vchod. Do poloviny r. 2023 bude v západní části pozemku vybudovaná pergola. Základní pravidla bydlení určuje provozovatelem vypracovaný Domovní řád. Byty jsou vhodné jak pro jednotlivce, tak i pro páry.


Nájemní smlouva

Vzájemný vztah provozovatele / pronajímatele (SENIO TSK z.s.) s nájemci je určen nájemní smlouvou (její znění je schváleno poskytovatelem dotace - Ministerstvem pro místní rozvoj) s pevně danými pravidly pro nájemce i pronajímatele.

Náklady

Každý byt má samostatné měření energií, každý nájemce si tedy hradí pouze to, co skutečně spotřebuje. Nájemné je stanoveno nařízením MpMR jako limitní (s inflační doložkou), spolu s nájmem si nájemník hradí formou měsíční zálohy náklady na teplo, elektřinu a vodu a údržbu společných prostor (formou příspěvku na provoz penzionu). Tato záloha je vyúčtována nájemníkům na základě skutěčných spotřeb energií každoročně k 31.12.


Zájemci o bydlení

Zájemci si můžou podávat žádosti na bydlení v písemné formě na naši adresu nebo elektronicky na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
V případě, že zájem bude převyšovat kapacitní možnosti, budou upřednostňováni senioři z obce Benešov u Boskovic a obcí z nejbližšího okolí (Okrouhlá, Kořenec, Suchý).

Výběr uchazečů

Výběr uchazečů provádí členové spolku na základě osobního kontaktu se zájemcem, se kterým se tak při této příležitosti rádi osobně přímo seznámí. Při tomto vzájemném setkání budou upřesněny žadatelům i další související podrobné informace.